П`ятниця
21.06.2024
00:02
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Славутська гімназія №5
Головна Реєстрація Вхід
Засоби контрацепції для підлітків »
Меню сайту

Наше опитування
Селфі з вчителем....
Всього відповідей: 61

Контрацепція

                     Контрацепція - запобігання не планованій вагітності

                    Сучасна медицина дає можливість підібрати спосіб оберігання від вагітності відповідно до вимог практично будь-якої пари. Метод або препарат контрацепції повинен призначати лікар-гінеколог. Бути в курсі переваг і недоліків того або іншого способу контрацепції повинна кожна жінка, яка веде або яка готується до статевого життя.

Вибираючи контрацептиви треба враховувати:
- ефективність способу контрацепції; 
- нешкідливість контрацептивів для здоров'я; 
- легкість початку і припинення використання; 
- вартість; 
- зручність у використанні.

                 Найкращий кращий метод контрацепції - повне утримується від статевого життя. У решті випадків навіть найнадійніший контрацептив не може дати 100% гарантії.

Методи контрацепції.
На сьогоднішній день є такі способи контрацепції:

Перерваний статевий акт. Спосіб контрацепції, коли чоловік витягує статевий член з піхви до виверження сперми. Це не кращий спосіб оберігання, по-перше, він ненадійний, а по-друге, психологічне навантаження на чоловіка виявляється дуже великим, оскільки він повинен постійно контролювати ситуацію.

Температурний і календарний методи. Він підходять тільки здоровим жінкам із стабільним менструальним циклом, ці методи попередження вагітності не зовсім надійні. Жінки нерідко помиляються в своїх розрахунках. Суть температурного способу вимірювання базальної температури полягає у виявленні періоду, коли зачаття з фізіологічних причин неможливе. Протягом всього менструального циклу жінка кожен ранок ще знаходячись в ліжку повинна вимірювати температуру, вводячи термометр в пряму кишку. Коли температура збільшується на 0,4-0,5 градуса, наступає овуляція. Через 2-3 дні наступають негативні для зачаття дні.

Здатність, що запліднення, з'являється за 3-4 дні до наступної овуляції. При календарному способі контрацепції жінка протягом року повинна реєструвати дату початку менструацій, щоб розрахувати неблагополучні для зачаття дні.

Презервативи. Уникнути небажаної вагітності можливо і за допомогою презерватива - бар'єрний спосіб. Перевага цього способу контрацепції полягає в тому, що він, дозволяє уникнути багатьох захворювань, що передаються статевим шляхом (СНІД, сифіліс, гонорея, вірусна інфекція). До бар'єрного способу відноситься введення ковпачків з металу і гуми, які перешкоджають проникненню сперматозоїдів в матку.

Внутрішньоматкова контрацепція. При внутрішньоматковій контрацепції в матку жінки вводиться спіраль з пластика і міді, яка перешкоджає процесу запліднення. Сучасні спіралі виділяють гормони, які перешкоджають процесам запліднення яйцеклітини.

Оральні контрацептиви - один з найвідоміших методів оберігання від вагітності. Після перевірки гормонального фону жінки і з урахуванням її фізіологічних особливостей та існуючих захворювань їй індивідуально підбираються ці засоби. Оральні контрацептиви практично повною мірою повторюють нормальний менструальний цикл і майже не володіють побічними ефектами.

Ін'єкційні контрацептиви або імплантати, які вводяться підшкірно. Вони весь час виділяють невеликі дози спеціально підібраних гормональних засобів, які володіють протизаплідною дією. Але можливі побічні ефекти при використанні подібних засобів контрацепції.

Хірургічна контрацепція. До хірургічної контрацепції або стерилізації вдаються подружні пари, які більше не планують дітей. Це ніяк не позначається на сексуальній функції і дає стовідсотковий результат, оскільки запліднення стає неможливим.

Екстрена контрацепція - поняття, яке об'єднує різноманітні способи контрацепції, застосування яких в перші 1-3 діб після статевого акту запобігає настанню небажаної вагітності. Екстрену контрацепцію як вимушену міру оберігання від небажаної вагітності доцільно призначати жінкам, які зазнали зґвалтування, за наявності сумнівів в цілісності презерватива, його розриві. Спринцювання, термічні дії (гарячі ванни), фізичні навантаження і інші способи, практично неефективні, враховуючи той факт, що сперматозоїди знаходяться в порожнині матки вже через 90-100 секунд після еакуляції.

Найефективнішим методом є призначення гормональних препаратів або введення внутрішньоматкового контрацептиву, також так звана «індукція менструації», яка полягає в аспірації ендометріального вмісту впродовж двох тижнів після затримки менструації . Спосіб «аспірації ендометріального вмісту» навряд чи слід вважати прийнятним, оскільки він аналогічний операції переривання вагітності малого терміну (міні-аборт).

Введення внутршньоматкових контрацептивів може бути використане як спосіб екстреної контрацепції і є відповідним способом для деяких жінок. Якщо внутрішньо матковий контрацептив вводиться протягом 5 днів після незахищеного статевого акту, це є результативним методом невідкладної контрацепції. Введення внутрішньо маткових контрацептивів може бути складним для реалізації (відсутність умов для введення, наявність протипоказань - запальні захворювання геніталій і хвороби, що передаються статевим шляхом). Цей метод мало поширений у всьому світі.

Найбільш прийнятні методами невідкладної контрацепції є пероральні препарати, зрідка звані ТНК (пігулки невідкладної контрацепції). Загроза при застосуванні різноманітних способів екстреної контрацепції значно менше загрози виникнення ускладнень від подальшого штучного аборту, але ускладнення все-таки можуть бути.

Проведення екстреної контрацепції найефективніше протягом перших 24-72 годин після статевого контакту, оскільки при можливому настанні запліднення з 7-го дня зачаття збільшується продукування хоріонічного гонадотропіна, стимулюючого функцію жовтого тіла вагітності.

Застосування різних засобів для екстреної контрацепції нерідко викликає різні зміни менструального циклу, тому після чергової менструації слід рекомендувати гормональну контрацепцію в постійному режимі за відсутності протипоказань.

Способи екстреної контрацепції є одиничними і не повинні застосовуватися впродовж декількох менструальних циклів. Раціональним є перехід з екстреною на постійну гормональну контрацепцію за відсутності протипоказань.

 

Контрацептиви для дівчат.

На сьогоднішній день фармакологічні компанії пропонують досить широкий вибір засобів контрацепції, які підходять для жінок різного віку і з різними фізіологічними особливостями. Так само розроблені спеціальні методи контрацепції для дівчат, які відрізняються менш вираженим впливом на організм і підходять для молодого віку. Найбільш поширеними контрацептивами для молодих дівчат вважаються таблетки міні-пили. Крім контрацептивного ефекту прийом таких препаратів може нормалізувати гормональний фон і вирішити деякі проблеми, пов'язані з віковими особливостями. Так само існують такі контрацептиви для дівчат як, кільце, свічки, пластир, спіраль, діафрагма, спеміціди. Всі ці кошти володіють певними перевагами і недоліками. Розглянемо особливості найбільш поширених методів контрацепції для дівчат.

Презерватив

Найбільш безпечний секс дівчина може забезпечити за допомогою презерватива. Презервативи не тільки оберігають від вагітності, а й запобігають зараженню венеричними захворюваннями, а також СНІДом. Це особливо важливо, при відсутності постійного партнера. Так само перевагою презерватива перед іншими контрацептивами і протизаплідними таблетками для молодих дівчат, є відсутність необхідності консультуватися і знаходитися під наглядом гінеколога, а так само відсутність побічних ефектів, які викликають гормональні препарати. Купувати презервативи необхідно тільки високої якості, найкраще в аптеці, так як порушення умов зберігання, можуть привести до розриву вироби під час статевого акту, внаслідок чого рекомендується скористатися засобами екстреної контрацепції.

Оральні контрацептиви для дівчат

Комбіновані гормональні таблетки мають ряд протипоказань і побічних ефектів, але контрацептивний ефект становить більше 99%. В якості протизаплідних таблеток для молодих дівчат рекомендуються міні-пили, активним компонентом яких є прогестаген. Таблетки впливають на ендометрій і цервікального слизу, що ускладнює потрапляння сперматозоїдів в матку і імплантацію яйцеклітини. При правильному призначенні такі препарати сприятливо впливають на гормональний фон, покращують колір обличчя, стан волосся і нігтів, допомагають позбутися підліткових прищів. Якщо ж таблетки підібрані неправильно, то крім шкоди для здоров'я і зовнішнього вигляду, вони нічого не принесуть. Тому призначати такі контрацептиви для дівчат як таблетки повинен тільки лікар, виходячи зі стану здоров'я дівчини, регулярності статевого життя та інших важливих факторів. Протизаплідні таблетки для дівчат рекомендуються при регулярного статевого життя і наявності надійного постійного партнера.

 

Інші гормональні засоби контрацепції, такі як ін'єкції, імплантати, гормональне кільце, пластир, так само призначаються тільки лікарем.

Бар'єрні методи контрацепції

Ці методи контрацепції так само вимагають консультації фахівця. Найбільш поширеними є діафрагма, цервікальний ковпачок, губка і спеціальні презервативи для дівчат. Всі ці засоби підбираються і встановлюються лікарем-гінекологом. Від правильного введення коштів залежить і ефективність, тому поки дівчина не навчиться використовувати бар'єрні методи самостійно краще в міру потреби звертатися до лікаря. Бар'єрні методи перешкоджають проникненню сперматозоїдів в порожнину матки, але для підвищення ефективності рекомендується додатково використовувати хімічні контрацептиви.

Хімічні засоби контрацепції

До хімічних засобів контрацепції відносяться сперміциди, спеціальні препарати, що впливають на активність сперматозоїдів. До них відносять свічки, креми, желе. Недоліком хімічних засобів є низька ефективність, всього близько 70%. Перевагою сперміцидів є відсутність побічних ефектів.

Внутрішньоматкові контрацептиви

Внутрішньоматкові контрацептиви для дівчат, спіраль або гормональна спіраль не рекомендуються багатьма фахівцями, особливо якщо немає протипоказань до інших методам контрацепції. Спіраль володіє високим рівнем ефективності, проста в застосуванні, а так само має довгий термін дії. Але в той же час спіраль підвищує ризик потрапляння інфекції в порожнину матки, що особливо небезпечно при відсутності постійного партнера. Так само спіраль може викликати запальні процеси статевих органів. Як правило, внутрішньоматкові засоби не рекомендують родили дівчатам.

Біологічні методи контрацепції

Такі методи, як температурний і календарний, володіють низьким рівнем ефективності і вимагають певного розуміння процесів, що відбуваються в організмі. При несталому циклі використання таких методів неможливо.

Як охороняться дівчатам повинен пояснювати тільки фахівець. Сподіватися на поради подруг, і тим більше просто на удачу неприпустимо, і може привести до плачевних наслідків. Кожна дівчина, яка починає статеве життя, повинна подбати про своє здоров'я. Навіть самий надійне джерело інформації не замінить консультацію доктора, так як кожен організм індивідуальний, і тільки з урахуванням всіх особливостей можна підібрати максимально ефективний і безпечний метод контрацепції.

 


 

Вхід на сайт

Годинник

Календар
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Ми у Facebook