Неділя
21.07.2024
04:51
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Славутська гімназія №5
Головна Реєстрація Вхід
Турберкулінодіагностика »
Меню сайту

Наше опитування
Селфі з вчителем....
Всього відповідей: 62

ТУБЕРКУЛІНОДІАГНОСТИКА

Туберкульоз, на думку провідних вчених всього світу залишається глобальною проблемою суспільства. Л. Савін та C. Лонеску відзначають, що половина населення світу інфікована туберкульозом і що це захворювання не ліквідовано в жодній країні світу, а тому послаблення боротьби з цією недугою у багатьох економічно розвинутих країнах за останні 20-25 років було передчасним. За прогнозами  ВООЗ протягом  наступного десятиріччя у світі передбачається 90 млн. нових випадків захворювання на туберкульоз і більшість хворих становитимуть люди віком від 20 до 49 років, тобто найбільш продуктивний період життя людей.

Вельми актуальною проблема туберкульозу  є і в Україні. Адже епідеміологічні показники з туберкульозу з року в рік погіршуються як серед населення, так і серед сільськогосподарських тварин.

Тобто, туберкульоз сьогодні в Україні стає загрозливою медико-соціальною, народногосподарською проблемою і є питанням національної безпеки.

Аналогічну ситуацію лікарі спостерігають і серед дитячого та підліткового населення країни. Захворюваність на туберкульоз серед дітей та підлітків зросла.

Одним з основних епідеміологічних показників з туберкульозу серед дітей є інфікованість мікобактеріями туберкульозу, оскільки вона віддзеркалює частоту латентної (прихованої) туберкульозної інфекції.

Основним методом раннього виявлення інфікування туберкульозом серед дітей та підлітків в усьому світі є туберкулінодіагностика, тобто  туберкулінові проби. Це специфічний діагностичний тест, який застосовується при обстеженні як здорових так і хворих дітей та підлітків, і використовується для:

- масового обстеження на туберкульоз дітей та підлітків з метою раннього виявлення туберкульозу;

- виявлення осіб з підвищеним ризиком захворювання на туберкульоз (вперше інфікованих, з гіперергічними реакціями на туберкулін);

- відбору осіб для проведення ревакцинації;

- діагностики туберкульозу;

- диференціальної діагностики;

- визначення прихованої активності залишкових змін після перенесеного туберкульозу;

- контролю за ефективністю проведених лікувально-профілактичних заходів.

Для проведення туберкулінодіагностики вчені в 1939 році у Ленінградській НІІ вакцин та сироваток під керівництвом Ліннікової виготовили сухий туберкулін ППДЛ. Вже в 1954 році почалося його масове виробництво. Саме цей препарат являє собою очищений (шляхом ультрафільтрації або ультрацентрифугування) осаджений з хлоруксусною кислотою, відлитий спиртом з ефіром і висушений у вакуумі фільтрат убитої нагріванням культури  мікобактерій туберкульозу людського або бичачого типу.

Туберкулін – складна сполука, що містить білки, полісахариди, ліпідні фракції та нуклеїнову кислоту. Ця речовина не може сенсибілізувати організм і викликати в ньому вироблення специфічних антитіл, а здатний тільки виявити імунологічну відповідь  у попередньому сенсебілізованому організмі. Тобто туберкулін є цілком безпечною речовиною для організму й звинувачення некомпетентних осіб у його буцімто якостях  збудника хвороби – безглуздо.

Реакцію шкіри на пробу Манту враховують через 72 години. Виміряють тільки діаметр інфільтрату (перпендикулярно до осі руки), а при відсутності - діаметр гіперемії. Інфільтрат (або папула) 2-4 мм. (або тільки гіперемії) сумнівна реакція, а 5 мм. і більше вже позитивна. Інфільтрат діаметром 17 мм і більше у дітей, а у дорослих 21 мм. та більше відзначається, як гіперергічна реакція.

Діти та підлітки  з позитивною реакцією (5 мм.) на туберкулін повинні бути обстеженні  в тубсанаторіях у фахівців для вирішення питання що то є – інфікування або неспецифічна алергія.

Пацієнти з реакцією на туберкулін 17 мм. і більше підлягають досконалому обстеженню  (рентген) та профілактичному лікуванню.

Пробу Манту лікарі загальної мережі та дитячих закладів повинні робити щорічно до 15 років дітям та підліткам.

Для проведення проби Манту існують протипоказання такі як:

- гострі та хронічні інфекційні захворювання (загострення);

- шкірні захворювання;

- алергічний стан (ревматизм, бронхіальна астма);

- реконвалісцент (одужання після хвороби будь-якої не менше 1-го місяця);

- епілепсія.

За проведення проби Манту відповідальні лікарі загальної медичної мережі, а за проведення диференціальної діагностики, спостереження та профілактики -  спеціальні заклади, тубдиспансери.

З усього сказаного можна зробити висновки:

- туберкулінодіагностика (проба Манту) і досі є актуальною та залишається єдиним методом виявлення інфікованості дітей та підлітків ;

- проба Манту не є вакцинацією, це -  діагностичний тест;

- туберкулінодіагностика цілком безпечна для дітей та підлітків.

Населенню слід поважати фахівців, довіряти їм та користуватися для своєї медичної освіти науковою літературою, а не сумнівними статтями дилетантів. 

 

 

Вхід на сайт

Годинник

Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Ми у Facebook