Вівторок
28.05.2024
23:22
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Славутська гімназія №5
Головна Реєстрація Вхід
Травматизм »
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 176

Профілактика травматизму

Принципи запобігання травматизму побутового різноманітні, але головною і надійною з них є постійна турбота дорослих про безпеку дітей вдома. Старші систематично повинні виховувати в дітях обачливість і обережність. Особливо при поводженні з вогнем і небезпечними приладами. Потрібно застерігати дітей від пустощів на балконах, драбинах, деревах. Разом з тим батьки ні в якому разі не повинні забороняти дітям гратися в рухливі ігри, сковувати їх безперервними заборонами та обмеженнями все потрібно робити помірковано, щоб не образити і не принизити дитину. Інакше дитина може вирости боягузом й безініціативним, або на зло зробить все навпаки. Не можна залякувати дитину, буде правильніше коли ви час-від-часу будете розповідати про різні нещасні випадки. Допоможуть батьками в цьому вдало підібрана література, кінофільми, телепередачі.

   Головною причиною є бездоглядність дітей на вулиці, коли ті ідуть до школи чи з неї, а також у години дозвілля, а призводять до цього незнання дітьми правил вуличного руху, порушення правил користування транспортом.

Якщо дитина бачить що старші порушують правила вуличного руху, легковажно ставлять до рекомендації, той від дитини марно вимагати чогось іншого, бо дитина перш за все бере приклад з дорослих. Лише спільні зусилля батьків, учителів, вихователів працівників громадських організацій зможуть забезпечити позитивний ефект у боротьбі з транспортним травматизмом.

Заняття по профілактиці травматизму проводять вчителі і медичний персонал, звичайно в тісному контакті з батьками. Форми роботи є різноманітними: прогулянки, екскурсії по місту, бесіди, ігри та інше.

Фізкультура і спорт є могутнім засобом зміцнення організму і фізичного розвитку дітей, але це тільки при вмілому і правильно організованому заняття спортом. Потрібно приділяти велику увагу зовнішньому вигляду дітей на уроках фізкультури.  Шановні батьки – звертайте увагу на речі в яких дитина відвідує уроки фізкультури : спортивні штани, куртка, змінна футболка та взуття. Привчайте дітей, особливо у підлітковому віці до правил особистої і суспільної гігієни— дотримання чистоти тіла, рук, волосся, одягу. Обов’язковим елементом особистої гігієни є здоровий спосіб життя, особливе місце в якому належить режиму. Режим дня, підлеглий певним біологічним ритмам, властивим всім процесам в організмі, — найважливіша передумова міцного здоров’я, високої працездатності, хорошого самопочуття. Також у дитини повинні бути обстрижені нігті, якщо нафарбовані, то не яскравим лаком. Довгі та нарощенні нігті можуть призвести до травмування. Також регулярно проводьте бесіди зі своїми дітьми, особливо з дівчатками про необхідність знімати прикраси або взагалі залишати їх удома.

Гарні і високі підбори це модно, але в підлітковому віці це є шкідливим. Іде  порушення осанки, що призводить до проблем із хребтом та ногами, може викликати плоскостопість, порушення постави, сколіоз.

На привеликий жаль, дитячих спортивних закладів поки що не достатня кількість і до того ж не всі батьки розуміють їх користь, вважаючи що дитина може займатися спортом і без тренера. Тому багато підлітків грають футбол, їздять на велосипедах без старших досвідчених товаришів. А обирають місця, не зовсім придатні. Тому при неорганізованому занятті спортом трапляється найбільше спортивних ушкоджень..

 

Вхід на сайт

Годинник

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Ми у Facebook