Неділя
21.07.2024
03:34
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Славутська гімназія №5
Головна Реєстрація Вхід
Стаття "Створення конкурентноспроможної школи в умовах децентралізації" »
Меню сайту

Наше опитування
Селфі з вчителем....
Всього відповідей: 62

Створення конкурентноспроможної школи в умовах децентралізації

             17-19 березня 2016 року у Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася  сьома Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2016» та третя Міжнародна виставка закордонних навчальних закладів «World Edu», організаторами якої є Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ».

Урочисто відкрили виставку Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, директор Інституту модернізації змісту освіти МОН України Наталія Вяткіна, директор компанії «Виставковий світ» Світлана Рудько, виконавчий директор освітянських заходів компанії «Виставковий світ» Віталій Сокол.

Міжнародна освітня виставка об’єднала учасників освітнього процесу в пошуку ефективних шляхів підвищення якості національної освіти, розвитку міжнародних освітніх і науково-технічних проектів, дала можливість обмінятися досвідом і думками між колегами та закласти фундамент для подальшої співпраці.

У ході виставки Хмельницький обласний  інститут післядипломної педагогічної освіти презентував досягнення своєї роботи у модернізації системи освіти в області, досвід впровадження інноваційних технологій у навчанні, здобутки науково-педагогічних працівників закладу. Проведено круглий стіл «Становлення управління системою  освіти в умовах створення об’єднаних територіальних громад Хмельниччини».
У роботі круглого столу взяли участь: директор Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації Фасоля О.І., ректор ХОІППО Берека В.Є., доцент  ХОІППО Зазуліна Л.В., завідувач науково-методичного центру координації роботи методичних установ та закладів ХОІППО Кошка О.А., директор НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія»№5 м. Славути Болкун Г.Л., вчитель НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія»№5 м. Славути Ліскова С.В.

За результатами роботи виставки Хмельницький ОІППО нагороджений дипломом та золотою медаллю у номінації «Інноваційні заклади освіти».

Я, як директор гімназії, мала можливість презентувати напрацювання нашого закладу з теми «Створення конкурентноспроможної школи в умовах децентралізації». Адже територіально-громадське управління з якісно новим рівнем самоврядування, децентралізацією та фінансовою самостійністю не лише розширює можливості школи вирішувати проблеми освіти на локальному рівні, але вимагає самостійності й відповідального професіоналізму. У своєму виступі завважила, що основна ідея функціонування НВК як школи повного дня – це об’єднання навчальної і поза навчальної сфери діяльності учнів і педагогів в одних стінах. Психологічний комфорт, затишна атмосфера в поєднанні з класичними та інноваційними технологіями, прагнення вчителів навчити своїх вихованців самостійності, реалізувати свої індивідуальні освітні маршрути, здатності приймати правильні рішення, відповідати за свої вчинки – визначальна риса школи, яку ми розбудовуємо.

Сподіваюся, що наші ідеї, наш досвід поповнять скарбничку інновацій в освітній галузі, допоможуть у створенні варіативних і авторських моделей шкіл. 

Основним меседжем, який залишився по закінченні роботи виставки, для мене став відомий вислів «Технології ніколи не замінять вчителя, але вчитель, який їх застосовує, замінить того, хто їх не застосовує»… Тож працюймо, вдосконалюймось, нехай наш досвід надихає інших, а новинки освіти надихають нас.

                                                                                                                         Галина Болкун,

                                                                                                                         директор НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія»№5

  

 

Вхід на сайт

Годинник

Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Ми у Facebook