Субота

Каталог статей »

Мої статті [10]

Головна » Статті » Мої статті

Впровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти у навчально-виховний процес 5 класу
          Кожен навчальний рік має свої особливості. Характерною ознакою 2013-2014 н.р. є впровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти. Виступаючи на колегії Міністерства освіти і науки України, міністр освіти Д.Табачник підкреслив, що нові Державні стандарти початкової, базової і повної загальної середньої освіти є важливим кроком до якісної освіти. І насправді це так. Якщо порівняти новий Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти з попереднім, то можна сказати, що в ньому з’явилися нові напрями і нові тенденції.         Перш за все у 5 класі введено викладання двох нових предметів: другої іноземної мови та інформатики. Крім того, новими напрямами впровадження Державного стандарту в 5 класі є українознавчий аспект викладання всіх предметів, компетентнісно-діяльнісний підхід до навчання учнів, практична спрямованість всіх предметів, соціалізація особистості і формування її життєвих компетентностей, здійснення системних заходів по зміцненню здоров’я школярів, ефективне використання здоров’язберігаючих технологій.         Уважно ознайомившись з новим Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти, адміністрація НВК спрямувала свою управлінську діяльність на підготовку вчителів до впровадження нового державного стандарту. З цією метою були розроблені заходи щодо забезпечення підготовки вчителів до впровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти у 2013-2014р., які знайшли обговорення на перших засіданнях МО. Питання впровадження нового Державного стандарту в основній школі було розглянуто і на педагогічній раді «Про підсумки роботи педагогічного колективу НВК у 2012/2013н.р. та готовність НВК до впровадження державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти у 2013/2014н.р.» . Крім того планується провести педагогічну раду на тему «Інноваційні засади нового Державного стандарту та їх впровадження в навчально-виховний процес 5 класу».          Готуючись до впровадження нового Державного стандарту адміністрація НВК приділила велику увагу створенню сприятливих умов для навчання п’ятикласників, а також якісному підбору вчителів, які здійснюють навчально-виховний процес в 5 класі. До послуг п’ятикласників – спортивний зал, шкільна їдальня, бібліотечно-інформаційний центр з мультимедійними засобами навчання, 2 комп’ютерних класи, світла відремонтована класна кімната (кабінет географії) з сучасними меблями та експозиціями. Вдало підібрано якісний та кількісний склад вчителів, які викладають предмети в 5 класі. Серед них: один вчитель-методист, один старший вчитель 6 вчителів «спеціаліст вищої категорії», 6 вчителів «спеціаліст І категорії» Створено творчу групу вчителів з проблеми «Інноваційні засади Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти та їх впровадження в навчально-виховний процес 5 класу» (керівник Костюкевич О.В.), яка акумулює всю роботу з даного питання. Для вчителів НВК проведено семінари-тренінги «Наступність у навчанні учнів 4 та 5 класів», «Шляхи розвитку комунікативної компетентності вчителів-предметників», «Мотивація учнів до навчання в 5 класі». Проведено просвітницьку роботу з батьками учнів 5 класу. На батьківських зборах обговорено питання «Упровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти в 5 класі», вироблено поради батькам учнів 5 класу. В методичному кабінеті НВК створено нормативно-правову базу по впровадженню нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, розроблено методичні рекомендації для вчителів-предметників.Методична служба НВК провела певну роботу по впровадженню Державного стандарту. Насамперед керівники методичних об’єднань ознайомили вчителів-предметників з новим Державним стандартом, розробили методичні рекомендації з викладання всіх предметів відповідно до нього. У методичному кабінеті НВК створено нормативно-правову базу впровадження нового Державного стандарту. У 2013-2014 н.р. у НВК забезпечено всі сприятливі умови для навчання п’ятикласників: світла відремонтована класна кімната (кабінет географії) з сучасними меблями та експозиціями. До послуг п’ятикласників - спортивний зал, щкільна їдальня, бібліотечно-інформаційний центр з мультимедійними засобами, два комп’ютерних класи. Вдало підібрано кількісний склад вчителів, які будуть викладати предмети в 5 класі. Серед них: 1 вчитель- методист, 1 старший вчитель, 6 вчителів «спеціаліст вищої категорії», 6 вчителів «спеціаліст І категорії». Створено творчу групу вчителів з проблеми «Інноваційні засади Державного стандартубазової і повної загальної середньої освіти та їх впровадження в навчально-виховний процес 5 класу» (керівник Костюкевич О.В.), яка акумулює всю роботу з даного питання. В подальшому вивчення та впровадження нового Державного стандартубазової і повної загальної середньої освіти займе чільне місце в роботі всіх шкільних методоб’єднань. Планується провести круглий стіл вчителів, які будуть працювати в 5 класі, на тему «Впровадження нового Державного стандартубазової і повної загальної середньої освіти в 5 класі: проблеми і знахідки». Буде організовано проведення та відвідування відкритих уроків в 5 класі, їх обговорення, а також дискусію «Нові підручники для учнів 5 класу та їх відповідність вимогам сьогодення», здійснено випуск інформаційного вісника «Впроваджуємо нові Державні стандарти». В кінці навчального року будуть підведені підсумки роботи творчої групи вчителів, які працюють в 5 класі, по впровадженню нового Державного стандарту.          Отож, побажаємо всім вчителям плідної і успішної праці, нових досягнень та звершень, радості і задоволення від своїх учнів.
Категорія: Мої статті | Додав: Olena (04.11.2013)
Переглядів: 1443 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0